polski   english
Wersje językowe:
Facebook
Znajdź nas na:
Strona Główna >  Dział Budowlany >  Okna dachowe i schody strychowe

Okna dachowe i schody strychowe


Dział Budowlany ANMAR ma w swojej ofercie okna dachowe oraz schody strychowe. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oraz materiałom wysokiej jakości produkty dostępne w ANMAR to najlepszy wybór nawet dla najbardziej wymagającego Klienta.

Okna dachowe


PRODUCENCI

FAKRO Hurtownia ANMAR sprzedaje okna dachowe firmy FAKRO, która istnieje od 1991 roku. W ofercie FAKRO znaleźć można popularne okna dachowe obrotowe, uchylno-obrotowe, superenergooszczędne dla domów pasywnych, antywłamaniowe, łukowe, kolankowe oraz wiele innych, w tym także okna niestandardowe.

Szczegółowa oferta: Strona producenta »
Jak wybierać okna dachowe?


Okna dachowe

Okna dachowe to dziś najpopularniejszy sposób na doświetlenie poddasza. Nowoczesne modele okien połaciowych to okna do montażu w różnych miejscach dachu bez konieczności drogich zmian jego konstrukcji. Okna można instalować pojedynczo lub w zestawach.


Na co zwrócić uwagę przy doborze i montażu okna dachowego:


Wymiary okna


Przy doborze okien dachowych bardzo ważne jest to, aby dostarczały jak najwięcej światła dziennego i zapewniały optymalne jego rozłożenie na całe poddasze. Zaleca się, aby stosunek powierzchni szyby okna do podłogi pomieszczenia wynosił około 1/8. Dodatkowo bardzo istotny jest kąt nachylenia dachu. Obowiązuje zasada, że im mniejszy kąt pochylenia połaci dachowej tym długość okna powinna być większa.

Wysokość montażu okna


Ogólna zasada brzmi, że im wyżej zamontowane jest okno, tym lepiej oświetla ono poddasze. Optymalna odległość dolnej krawędzi okna dachowego od podłogi powinna wynosić mniej więcej 120 cm. Dzięki temu bez przeszkód można umieszczać pod nim meble, a także zapewniony jest komfort jego otwierania i zamykania.

Sposób otwierania okna dachowego


Okna dachowe dostępne na rynku mogą otwierać się na różne sposoby. Najbardziej popularnym typem okien dachowym jest okno obrotowe. Posiada ono oś obrotu w połowie swojej długości. Jeśli okno dachowe trzeba umieścić nisko, wówczas najwygodniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie okna, którego oś obrotu jest podwyższona lub okno uchylno-obrotowe o dwóch sposobach otwierania. Okna kolankowe to ciekawe połączenie okna pionowego z oknem dachowym, które znacznie poszerza widok z okna. Tam, gdzie niezbędna jest możliwość wyjścia na dach, warto zastosować okna dachowe wyłazowe otwierane uchylnie.

Rodzaj materiału z jakiego wykonane jest okno


Drewno to podstawowy materiał używany do produkcji okien dachowych. Jest estetyczne i reaguje na temperaturę czy wilgoć podobnie jak więźba. W łazienkach czy innych pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności zaleca się montaż okien drewnianych pokrytych np. lakierem poliuretanowym lub okien z PCV odpornych na korozję.

Każde okno dachowe jest inne, ma odmienne parametry i wygląd. Zawsze warto pamiętać, aby okna dachowe zapewniały odpowiednią ilość światła dziennego, były energooszczędne, funkcjonalne i gwarantowały prostotę użytkowania.


Powrót do góry strony


Schody strychowe


PRODUCENCI

FAKRO ANMAR oferuje składane schody strychowe FAKRO. Firma sprzedaje między innymi schody z drabinką drewnianą lub metalową, nożycowe, ognioodporne, supertermoizolacyjne. Dostępny asortyment FAKRO to także akcesoria do schodów segmentowych, np. barierki, listwy, stopki czy poręcze.

Szczegółowa oferta: Strona producenta »


Jak wybierać schody strychowe?


Składane schody strychowe Składane, gotowe schody strychowe to najlepszy sposób na stworzenie drogi wejścia na poddasze. Ich montaż jest prosty i nie wymaga organizacji kosztownego remontu, w tym budowania tradycyjnych schodów od podstaw. Jeśli dom jest już wykończony, instalacja składanych schodów strychowych pozwoli na obniżenie ryzyka związanego z uszkodzeniem gotowej części budynku. Składane schody strychowe to także oszczędność miejsca. Jeśli nie dysponujemy zbyt dużą ilością przestrzeni, wówczas bardziej strome i węższe schody będą najodpowiedniejszym rozwiązaniem.


Na co zwrócić uwagę przy doborze schodów strychowych:


Wymiary schodów


Nowoczesne modele schodów gwarantują bezpieczeństwo użytkowania, łatwość rozkładania i składania oraz estetykę. Gdy wybiera się schody strychowe trzeba zwrócić uwagę na ich wymiary, aby pasowały do pomieszczenia, w którym będą użytkowane. Drabinka schodów strychowy "chowa się" w stropie, zatem otwór do tego przeznaczony powinien być większy lub równy nominalnym wymiarom schodów.

Termoizolacyjność


Jeśli różnica temperatury między pomieszczeniem użytkowym a nieogrzewanym poddaszem jest duża, warto skorzystać z zamontowania schodów o dobrych właściwościach termoizolacyjnych.

Konstrukcja drabinki


Głównym elementem, z którego korzysta się podczas użytkowania schodów jest drabinka. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów schodów, których drabinki są różne skonstruowane. Najczęściej występują drabinki segmentowe składane o kilku połączonych częściach. Aby rozłożyć drabinkę 4-segmentową niezbędna jest mniejsza ilość przestrzeni niż w przypadku drabinki 3-segmentowej. Natomiast jeśli miejsca nie wystarcza, aby zainstalować schody strychowe segmentowe składane wówczas dobrą receptą jest zastosowanie schodów segmentowych przesuwnych lub schodów nożycowych, które mogą być instalowane nawet w małych otworach.

Akcesoria dla składanych schodów strychowych


Akcesoria to ważne elementy schodów strychowych. Dostępne są między innymi barierki zabezpieczające, stopki polepszające stabilność konstrukcji drabinki, metalowe poręcze, które ułatwiają wchodzenie i schodzenie po szczeblach czy dodatkowe stopnie, które usprawniają wejście na strych.

Składane schody strychowe sprawdzą się jako alternatywna wersja tradycyjnych schodów. Powinny być funkcjonalne, wytrzymałe oraz odpowiednio dobrane do pomieszczenia.


Powrót do góry strony

wskaznikKONTAKT

Sekretariat

Joanna Horbaczewska

joanna@e-anmar.pl

telefon+48 95 728 50 20

telefon+48 607 500 617

e-mail

wskaznikDZIAŁ BUDOWLANY

telefon+48 95 728 50 23

e-mail

Aneta Rydzyńska

telefon+48 691 741 941

e-mail

Tomasz Cłapka

telefon+48 721 005 632

Edyta Podoluk

telefon+48 885 396 286

e-mail

Artur Przybylski

telefon+48 607 508 044

e-mail

Dawid Pyrzyński - Kierownik Działu

telefon+48 607 860 525

e-mail

 

wskaznikADRES

ul. Żwirowa 15-17

66-400 Gorzów Wlkp.

 

wskaznikGODZINY OTWARCIA

Sekretariat

pn. - pt. 7.00 - 15.00

Dział Budowlany

pn. - pt. 7.00 - 16.00

sob. 07.00 - 12.00

ZNAJDŹ NAS

ul. Żwirowa 15 - 17Copyright © 2015 ANMAR  | ANMAR Marian Przybył Spółka Jawna, ul. Żwirowa 15-17, 66-400 Gorzów Wlkp., woj. lubuskie, tel. 95 728-50-20  | Webmaster - kontakt