polski   english
Wersje językowe:
Facebook
Znajdź nas na:
Strona Główna >  Dział Zabezpieczeń >  Systemy przeciwpożarowe

Systemy przeciwpożarowe


Obecnie coraz większą wagę przykłada się do systemów zabezpieczeń. Czujki i sygnalizatory montuje się już nie tylko w sklepach, biurach czy magazynach, ale również w domach i mieszkaniach. Także systemy przeciwpożarowe zyskują na popularności. Szeroki wybór sprzętu umożliwia dobór odpowiednich elementów zarówno do wnętrza pomieszczenia jak i na zewnątrz. Nowoczesne systemy przeciwpożarowe powinny cechować się łatwością montażu, funkcjonalnością i gwarantować wczesne wykrycie niebezpieczeństw.Czym są systemy przeciwpożarowe?


Systemy przeciwpożarowe to zespoły specjalistycznych urządzeń, których główną funkcją jest sygnalizacja zagrożenia pożarowego i ochrona przed nim. W skład prostego systemu przeciwpożarowego wchodzą między innymi detektory ognia i dymu oraz tak zwane ostrzegacze pożarowe, czyli przyciski, które po wciśnięciu przesyłają sygnał do straży pożarnej lub na przykład uruchamiają dźwiękowe systemy ostrzegawcze.Detektory pożaru w systemach przeciwpożarowych


Systemy przeciwpożarowe to przede wszystkim sprawne i niezawodne detektory pożaru. Można je podzielić na grupy ze względu na zasadę działania. Wyróżnia się optyczne czujki dymu, jonizacyjne czujki dymu, półprzewodnikowe detektory dymu i czujki termiczne. Jeśli wziąć pod uwagę w jaki sposób dana czujka jest identyfikowana, systemy pożarowe można także pogrupować na adresowalne i konwencjonalne.


Dostępne systemy przeciwpożarowe:

Centrale pożarowe konwencjonalne

Systemy przeciwpożarowe konwencjonalne zbudowane są z czujek połączonych równolegle. Hurtownia ANMAR oferuje centrale Satel. WIĘCEJ »

Centrale pożarowe konwencjonalne

Centrale pożarowe adresowalne

Systemy przeciwpożarowe adresowalne składają się z czujek, które posiadają unikalne adresy. Firma ANMAR proponuje centrale Eaton. WIĘCEJ »

Centrale pożarowe adresowalne

Centrale sterujące oddymianiem

Systemy przeciwpożarowe można wyposażyć w system oddymiania. Firma ANMAR sprzedaje centrale do oddymiania AFG oraz D+H. WIĘCEJ »

Centrale sterujące oddymianiem

Akcesoria

Do pełnej funkcjonalności systemów zapobiegania pożarowi niezbędne są akcesoria. ANMAR oferuje takie akcesoria jak puszki instalacyjne i sygnalizatory firmy W2. WIĘCEJ »

sygnalizator


wskaznikKONTAKT

Sekretariat

Joanna Horbaczewska

joanna@e-anmar.pl

telefon+48 95 728 50 20

telefon+48 607 500 617

e-mailanmar@e-anmar.pl

wskaznikOŚWIETLENIE AWARYJNE

Serwis Oświetlenia Awaryjnego

telefon+48 669 297 469

e-mailserwisoa@e-anmar.pl

Waldemar Pawlikowski

telefon+48 605 606 617

e-mailwaldek@e-anmar.pl

Tomasz Freza

telefon+48 883 393 266

e-mailtomasz.f@e-anmar.pl

wskaznikADRES

ul. Żwirowa 15-17

66-400 Gorzów Wlkp.

 

wskaznikGODZINY OTWARCIA

Sekretariat

pn. - pt. 7.00 - 15.00

ZNAJDŹ NAS

ul. Żwirowa 15

Copyright © 2015 ANMAR  | ANMAR Marian Przybył Spółka Jawna, ul. Żwirowa 15-17, 66-400 Gorzów Wlkp., woj. lubuskie, tel. 95 728-50-20  | Webmaster - kontakt